x

Site arama yap...

+90 (212) 486 15 51
Hastane enfeksiyonlarında inanılmaz sonuç. CuVerro hastane enfeksiyonlarını azaltmada çok etkili.
03-03-2017

Göz ardı edilemez bir sonuç.

 

Dünyanın birçok farklı ülkesindeki hastanelerde yapılan klinik çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Bakırın bakteri öldürme özelliklerini araştıran yeni bir klinik araştırmada, CuVerro’nun sağlıkla ilişkili enfeksiyonlara (HAI) neden olan bakterilerle savaşta öncü bir rol oynayabileceği bir kez daha kanıtlandı. Ayrıca, sağlık endüstrisindeki temizlik uygulamalarının eksikliklerini gösteren ikinci bir bulgu da getirdi.

 

28 Eylül 2016 Amerikan Enfeksiyon Kontrolü Dergisi'nde (American Journal of Infection Control) yayınlandı.

 

Çalışmada hastanedeki hasta odalarının yarısındaki 19 donanım (Kapı kolu, yatak başı mobilya kulpu, yemek masası, elektrik anahtarı, serum askılığı, yatak korkuluğu, hasta WC kapı kolu ve itme plakası, doktor klavyesi, WC lavabo, sifon düğmesi, batarya kolu, WC tutamak, peçetelik) CuVerro ile yapılmış ürünler  ile değiştirildi. Tüm odalar için aynı temizleme prosedürleri takip edildi.  Odalardaki bakteri yükünü ölçümlemek için 18 ay boyunca toplamda 1319 örnek alındı.

 

Sonuçlar;

 

TEMİZLİK ORANLARI
YOĞUN KULLANILAN ODA KULLANILMAYAN ODA
Geleneksel donanım ile donatılmış oda CuVerro ile donatılmış oda Geleneksel donanım ile donatılmış oda CuVerro ile donatılmış oda
45% 88% 49% 93%
Temiz bir yüzey için standart eşik değeri, 100cm2 başına 250'den daha az koloni oluşturan mikroorganizma birimidir.

 

Grinnell College biyoloji yardımcı doçenti Shannon Hinsa-Leaure tarafından yazılmış olan çalışma şunları gösterdi.

 

·         EPA onaylı CuVerro® antimikrobiyel metal, temas ettiği bakterilerin% 99,9’unu öldürür bu bakteri gruplarına e. Coli, MRSA ve VRE de dâhildir.

·         Odanın kullanım yoğunluğuna bakılmaksızın, yüzeylerin CuVerro’dan oluştuğu hasta odalarında bakteri yükleri toparlanmaz.

·         Mikroplar paslanmaz, plastik veya ahşaptan yapılmış yüzeylerde temizlikten sonra da hızlı bir şekilde tekrar kolonileşir.

 

Iowa'daki Grinnell Bölgesel Tıp Merkezi'nde yapılan araştırmanın detayını okumak için makaleyi inceleyiniz.

 

Bir kurumun temizliği ne kadar iyi olursa olsun, mikroplar bakır olmayan yüzeylerde tekrar kolonileşir ve bu nedenle enfeksiyon tehdidi oluşturur. CuVerro bakır alaşımlı yüzeyler, bakterileri sürekli öldürerek bu sorunun çözümüne katkı sağlar.

 

Sağlıkla ilişkili enfeksiyonlar her yıl 75.000 ABD'li hastayı öldürmekte ve ülkeye 45 milyar dolar maliyet vermektedir. Bu olumsuz durum maalesef ülkemiz için de geçerlidir. Entegre bir enfeksiyon kontrol programının bir parçası olarak CuVerro ile yapılmış donanımları kullanmak, bu trajik durumu hafifletebilir.

 

CuVerro yüzeyler her nerede olursa olsun dağıtılan bakteri yüklerini (klinikler, okullar, sağlık kulüpleri, genel tuvaletler, ev mutfakları, banyolar ve hatta kalemler ve cep telefonu kutuları) azaltır. Yeni bir kamuoyu yoklamasına göre, ABD'li tüketicilerin bir çoğunluğu bulaşıcı hastalık tehdidinin arttığından endişe ediyor. Bu durumun ülkemizde de aynı olduğunu ortaya koyan çalışmalar mevcuttur.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi için CuVerro Türkiye İnci Kimya ile irtibata geçiniz.

 

 

Temsilciliklerimiz