x

Site arama yap...

+90 (212) 486 15 51
Dünyadan örnekler ile CuVerro Antimikrobiyel Metal
10-04-2017

ULAŞIM

 

CuVerro® bakteri öldüren bakır, toplu taşıma alanlarında çok fazla dokunulan yerleri daha temiz hale getirmek için güçlü bir araçtır; çünkü bakterilerin %99,9’unu devamlı olarak öldürür. Tezgahlar ve tutunma demirlerinden bAanyo armatürlerine kadar CuVerro yüzeyleri, yüzey temizliği ve bakterilere maruz kalma konusunda endişeli olan otobüs ve demiryolu yolcuları için ayrıştırıcı bir faktör olabilir. Örneğin; Bir hava limanını günde yaklaşık 2 milyon kişi ziyaret etmektedir ve bu alanlardaki birçok yüzeyde yolcuları hasta edebilecek tehlikeli bakteriler bulunmaktadır. Bu ortamlar çok yoğun ve büyük olduğundan temizlik oldukça zorlu bir iştir. 

Bakterilerin %99,9’unu 7/24 sarf malzemesi tüketmeden öldüren çok güçlü bir araç bulunmaktadır. Güvenlik alanında üzerinde ayakkabısız yürüdüğünüz zeminden, tırabzanlara, itme çekme plakalarına, WC kilitlerine ve hatta check-in desklerine kadar CuVerro bakteri öldüren bakır yüzeyler hem yolcular hem de çalışanlar için daha temiz bir ortam sağlar ve yüzey temizliği ve bakterilere maruz kalma konusunda endişeli olan yolcular için ayrıştırıcı bir faktör olabilir. 

 

 

Dünya’dan Bazı Örnekler

 

1. Şili Santiago Havaalanı uluslararası yolcu ve çalışanlarının sağlığını antimikrobiyel metal ile koruyor.

 

 

Daha fazlası için; https://www.youtube.com/watch?v=9RasVv62L4Q

 

2. Brezilya’nın en yoğun havaalanı toplam hijyeni arttırmak için korkuluklar ve check in tezgahları da dahil yolcuların en çok temas ettikleri yüzeylerde antimikrobiyel metal ile yapılmış ürünleri kullanıyor.

 

 

Daha fazlası için; http://www.antimicrobialcopper.org/uk/case-studies/congonhas-airport-brazil

 

 

 

3. Antimikrobiyel metal eşsiz özelliği sebebi ile Şili’de metrolarda korkuluklar gibi çok temas edilen yüzeylerde kullanımı tercih ediliyor. Enfeksiyonların yayılmasını önlemek ve halk sağlığını korumak ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor.

 

 

Daha fazlası için; http://www.antimicrobialcopper.org/uk/node/11001

 

4. Metrolarda tutamakların antimikrobiyel metal ile yapılmış olması yolculara yeni bir deneyim sunarken, enfeksiyonların yayılmasına karşı ciddi bir önlem  oluşturuyor.

 

 

Daha fazlası için; http://www.antimicrobialcopper.org/uk/node/10958

 

 

5. Hannover'deki IAA Ticari Araçlar fuarında düzenlenen bir törenle, tutamakları antimikrobiyel metalden yapılmış olan dünyanın ilk otobüsü Solaris Urbino, Yılın Otobüsleri yarışmasında 2017 Best City Bus ödülünü aldı.

 

 

Daha fazlası için; http://www.antimicrobialcopper.org/uk/news/poland-delivers-worlds-first-antimicrobial-copper-bus

 

6. Yoğun bilet satışı yapan gişelerde antimikrobiyel metal sağlıklı bir seçenek.

 

 

Daha fazlası için; http://www.antimicrobialcopper.org/uk/catching-buses-not-infections

 

7. Güney Afrika'nın "Mucize Trenleri" - Transnet'in ülke genelindeki kırsal topluluklara sağlık hizmeti sunan Phelophepa I ve II, milyonlarca insana daha sağlıklı sağlık hizmeti sunmak için antimikrobiyel metalin gücünden yararlandı.

 

 

Daha fazlası için; http://www.antimicrobialcopper.org/uk/miracle-trains-equipped-with-copper-south-africa-news

Temsilciliklerimiz