x

Site arama yap...

Geri
+90 (212) 486 15 51
Sürdürülebilirlik

CuVerro® Antimikrobiyel Metal; Sürdürülebilir bir Çözüm

Sürdürülebilir bir Çözüm 
 
CuVerro®, %100’e kadar bakır malzemeden imal edilir ve %100 oranında geri dönüştürülebilir bir üründür. Aslında, bugüne kadar madenden çıkarılan bakırın hepsi, geri dönüşüm oranı üretimde kullanılan diğer tüm metallerden yüksek olduğundan halen kullanılmaktadır. 
 
Bakırın bakterileri yok edici özelliği, metalin özünde olan bir özellik olup katkı maddesi gerekmemektedir. Sağlık kurumlarında bakırın kullanımı özellikle hava kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek olan VOC’leri (uçucu organik bileşenler), PVC (polivinil klorürler), ftalat ve diğer kirliliğe neden olan maddelerin kullanılmamasını sağlar. Bakırın çevre dostu özellikleriyle aynı doğrultuda CuVerro®’nun üretiminde herhangi bir dolgu malzemesi, yapıştırıcı ya da tutkal kullanılmamaktadır. 
 
Bakır, Yeşil Binaların yapımında önemli bir yol oynamaktadır ve enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik için tercih edilen malzemelerden birisidir. Güneş, rüzgar ve dalga gibi yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılan önemli bir malzemedir. Bu anlamda LEED kriterlerini karşılar.
 
EPA, bakırın akut toksisite özelliğini değerlendirmiş ve “kamu sağlığı üzerinde herhangi bir risk taşımadığını” ifade etmiştir. Kökeni insanlığın tarihinin ilk zamanlarına dayanan bakır, birçok uygulamada kullanılan temel malzemelerden biridir.