x

Site arama yap...

Geri
+90 (212) 486 15 51
Sağlık Endüstrisi

Her yıl hastanede bulaşan enfeksiyonlardan (HAIs) kaynaklanan 75000 kişi hayatını kaybediyor ve bunun hastanelere yıllık maliyeti 45 milyar dolar. Tehlikenin büyüklüğü hastaneleri standart temizleme prosedürlerinin ötesine geçmelerini gerekli kılıyor.

Her yıl hastane enfeksiyonlarından (HAIs) kaynaklanan 75000 kişi hayatını kaybediyor ve hastane enfeksiyonlarının hastanelere yıllık maliyeti 45 milyar dolar. Tehlikenin bu kadar büyük olması hastaneleri standart temizleme prosedürlerinin ötesine geçmelerini gerekli kılıyor. 
 
CuVerro kendisine temas eden zararlı bakterilerin %99,9’unu devamlı olarak öldürür.  Sağlık çalışanlarının, doktorların, hemşirelerin, hastaların, refakatçilerin ortak temas noktalarında kullanılarak bakteri taşınma zincirinin kırılmasına yardımcı olur. 
 
Yatak başlıklarından, kapı kollarına, serum ayaklıklarından prizlere, tezgahlardan itme plakalarına kadar birçok alanda kullanılabilir.
 
Tesis Kılavuzları Enstitüsü, hastane tasarım gereksinimlerinde standart işlevi görecek Sağlık Kuruluşlarının Tasarımı ve İnşası için Kılavuzlar dokümanını hazırlamış ve yayımlamıştır. Bu kılavuzlarda, sağlık kurumları için tercih edilen ve diğer alanlara da uygulanabilecek (ideal ürünün) yüzey özellikleri bulunmaktadır. 
 
Aşağıda sağlık tesislerinde kullanılan ideal yüzeylerin özellikleri verilmiştir. CuVerro® yüzeyleri, bu kılavuzlara uygunluk anlamında açık ara avantajlıdır
 
1. Bakımı, temizliği ve onarımı kolay 
2. Mikrobik büyümeyi desteklemez 
3. Pürüzlü ve gözenekli değildir 
4. Akustik özelliklere sahip (örn. Sesi emme), uygun olan yerlerde 
5. Tutuşma-Sınıf 1 yangın derecesi, düşük duman toksisitesi 
6. Dayanıklı 
7. Sürdürülebilir 
8. Düşük VOC (gaz çıkışı yok) 
9. Uygun maliyetli (başlangıçta ve ürün ömrü boyunca uygun maliyetli) 
10. Kaymaya karşı dayanıklı (uygun sürtünme katsayısı) 
11. Kurulumu, sökmesi ve yer değiştirmesi kolay 
12. Yüzey grupları için uygun alt katman ve malzemelere sahip 
13. Darbelere karşı dayanıklı, sağlam 
14. Yansıma / parıldamayı kontrol eder 
15. Renk, desen ve doku seçenekleri bulunur 
16. Zehirli / alerjen olmayan malzemeden imal edilir 
 
CuVerro® bakterileri öldüren bakır yüzeyler, sağlık kurumlarında kullanılacak ideal yüzeylerle ilgili  tüm kriterlere uygundur. CuVerro® ile imal edilen ürünler kolayca kurulabilir ve hemen tüm yüzeylere uyum sağlar. Bu pürüzsüz yüzeyler sağlam ve temizliği kolay yüzeyler olup en önemlisi bulaşıcı bakterileri aktif olarak öldürme özelliğine sahiptir. CuVerro® yüzeyleri aynı zamanda zehirli değildir ve %100 geri dönüştürülebilir. 
 
 

CuVero antimikrobiyel metal ile hastaneleri nasıl daha hijyenik yapabileceğiniz ile ilgili CuVerro uzmanı ile irtibata geçiniz.