x

Site arama yap...

Geri
+90 (212) 486 15 51
Mimar ve Tasarımcılar

CuVerro® bakteri öldürücü metal, değer temelli tasarıma odaklanan mimarların güzel gözüken ve sürdürülebilir bir ortam tasarlamalarına imkan veren bir araçtır.

Mimarlar ve Tasarımcılar için temel bir unsur
 
Günümüzde mimarlar ve tasarımcılar, inşa edilen ortamların daha güvenli ve daha maliyet etkin olabilmesi için her zamankinden daha fazla zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. CuVerro® bakteri öldürücü metal, değer temelli tasarıma odaklanan mimarların güzel gözüken ve sürdürülebilir bir ortam yaratmalarına imkan veren bir araçtır. 
 
Laboratuar testleri, CuVerro’nun plastik, paslanmaz çelik, ahşap ve kaplamalar gibi geleneksel malzemelerle karşılaştırıldığında bakterileri öldürme konusunda çok daha etkili olduğunu göstermiştir.
 
Kanıtlara Dayanan Tasarım
 
Sayısı gittikçe artan çalışmalardan elde edilen sonuçlar, fiziksel ortamın hastanın stres seviyesini, hasta ve çalışan güvenliğini, çalışan etkinliğini ve hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında verilen bakım hizmetinin kalitesini etkilediğini ortaya koymaktadır. Çalışan ve operasyonel sonuçlarını elde etmek için sağlık hizmetleri planlaması ve tasarımıyla ilgili kararları bu kanıtlara dayanarak vermek, kanıtlara dayanan tasarımın en önemli özelliğidir.
 
CuVerro®, mimarlar ve tasarımcılar için kanıtlara dayanan, bilimsel olarak desteklenen seçenekler sunar. Ayrıca, sürdürülebilir malzemeleri tasarımlarına entegre etmek isteyen tasarımcılar için, %100 tüketim sonrası geri dönüştürülmüş malzemeden ve yine %100 geri dönüştürebilir CuVerro® alaşımları üretilmektedir. Doğa dostu CuVerro elbetteki LEED kriterlerini karşılar.
 
AIA (The American Institute of Architects) Sürekli Eğitim
 
CuVerro ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız AIA da halihazırda verilmekte olan dersi aşağıda izleyebilirsiniz.
 
Ders Detayı
 
Name of Course: 
 
Copper and the Built Environment: Cleaner Surfaces by Design
 
Learning objectives
 
Evaluate the potential for cleaner environments using bactericidal materials
Assess the efficacy of bactericidal copper and compare it to other materials
Understand the business case for incorporating bactericidal copper into the built environment
Specify materials and products made from bactericidal copper
 
 
Bu ürünle daha çevreci ve daha hijyenik ortamlar tasarlamak ve bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız CuVerro uzmanımızla irtibata geçiniz.