x

Site arama yap...

Geri
+90 (212) 486 15 51
CuVerro® ve Diğer Malzemeler

Antimikrobik özellikleri olduğunu iddia eden birçok katkı ve kaplama maddesi bulaşıcı bakterileri gerçekten öldürmez. Bunlar, bakterilerin neden olduğu koku, lekelenme ve yüzey aşınmasının artmasını engeller ve/veya geciktirir.

Diğer Malzemeler CuVerro® ile Yarışamaz 
 
Yıllar boyunca sağlık tesislerinde tercih edilen malzeme paslanmaz çelik olmuştur. Paslanmaz çelik sağlam olsa da ve temiz gözükse de, yüzeyinde günlerce ve hatta haftalarca ölümcül bakterileri barındırabilir. Sağlık tesislerinde kullanılan paslanmaz çelik, plastik, ahşap ve krom gibi geleneksel yüzeylerin bakteri öldürme özelliği yoktur. 
 
Antimikrobik özellikleri olduğunu iddia eden birçok katkı ve kaplama maddesi bulaşıcı bakterileri gerçekten öldürmez. Bunlar, bakterilerin neden olduğu koku, lekelenme ve yüzey aşınmasının artmasını engeller ve/veya geciktirir. 
 
Gümüş içeren kaplamalar ve Triklosan ve silan bazlı katkı maddeleri, kamu sağlığı taahhütlerinde bulunmak için gerekli olan EPA tesciline sahip değildir. Bunlar, iki saatlik kullanım sonrasında zararlı bakterileri öldürme ve tekrarlı kontaminasyondan sonra bile bakterileri öldürmeye devam etme konusunda CuVerro ile boy ölçüşemez. 
 
 
Aksine, gümüş ve kimyasal kaplı ürünler EPA İşlenmiş Ürün Muafiyetine göre piyasaya sürülür; yani, antimikrobik madde yalnızca işlem görmüş ürünü koku ve aşınmaya neden olan belirlenmemiş bakterilerden koruma taahhüdü verebilir. Örneğin, gümüş kaplamalı bir ürün (kapı kolu, tutunma çubuğu ya da tırabzan) sadece ürünün kendisini aşınmadan korur ve bakterilerden kaynaklanan hastalıklara karşı insanlara koruma sağlamaz. CuVerro’nun aksine, gümüş iyon kaplamaları ya da paslanmaz çelikte MRSA’yı öldürme özelliği yoktur. 
 
 
GLP EPA Test 1 Protocol plus additional testing at ATS Lab.
 
Agion, Agion Techonology Inc. firmasının ürünüdür.
Biocote, Biocote LLC firmasının ürünüdür.
Microban, Microban Product Company Corparation firmasının ürünüdür.
 
Ancak CuVerro bilimsel çalışmalar, GLP testi ve EPA tesciliyle desteklenmektedir. Buna karşılık antimikrobik özellikleri olduğunu iddia eden kaplamalar test edilmemiş ya da EPA tarafından bakterilerden kaynaklanan hastalıklara karşı insanlara koruma sağlama konusunda tescil edilmemiştir. CuVerro alaşımlarında bakır bulunduğundan, iki saatlik bir kullanımın ardından bakterileri öldürme gücüne sahiptir. Ne kadar temiz gözükürse gözüksün, paslanmaz çelik bu görevi yerine getiremez. Bu eşsiz bakteri öldürme özelliklerinin yanında CuVerro aşağıdaki avantajları da sunmaktadır: 
 
Dayanıklılık ve sağlamlık 
Şekil verilebilme 
Temiz, profesyonel bir görünüm 
Kararmaya karşı dayanıklılık 
Sıcak ve doğal bir görünüm 
Hastanede kullanılan sert temizlik kimyasallarına karşı dayanıklılık