x

Site arama yap...

Geri
+90 (212) 486 15 51
Bakteri Öldüren Bakır

CuVerro® diğerleri gibi sadece bakteri artışını azaltmakla kalmaz aynı zamanda üzerindeki zararlı bakterileri öldürür.

Antik Mısır zamanından beri bakır, bakteri öldürücü özellikleri olduğu bilinen bir malzemedir. ABD’nin Çevre Koruma Dairesi (EPA) tarafından gerçekleştirilen testler, bakırın bulaşıcı bakterilerle savaşta etkinliğini kanıtlamıştır. CuVerro EPA tarafından tescil edilen ilk katı yüzey malzemesidir. 
 
CuVerro bakır alaşımları bakteri öldüren malzemelerdir ve temastan sonraki iki saat içinde hastanede bulaşan enfeksiyonlara (HAI)  neden olan bakteriler de dahil olmak üzere bakterilerin %99,9’undan fazlasını öldürür. 
 
CuVerro® neden antimikrobiyel yerine bakteri öldürücü ifadesini vurgulamaktadır?
 
Antimikrobiyel Metal ya da Bakır daha yaygın olarak bilinen bir isim olmasına rağmen, antimikrobiyel ifadesi yanlış yönlendirme yapabilir. Çünkü birçok kaplama ve katkı malzemeleri antimikrobiyel olduğunu iddia eder ancak bakterileri öldürmez. Bu kaplama ve katkı malzemeleri yalnızca kokuları ve renk atmayı önler ya da bakteri büyümesini yavaşlatır. Antimikrobiyel bakteri artışını yavaşlatmak anlamına gelirken “bactericidal” kelimenin tam anlamıyla bakterilerin öldürülmesi ya da yok edilmesi anlamına gelir.
 
CuVerro bakteri öldüren bakır yüzeyler gerçekten de bakterileri öldürür ve kamu sağlığı beyanında bulunabilen EPA tesciline sahiptir.  
 

Bactericidal, bakteri öldürücü bu eşsiz metal ile ilgili CuVerro uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.