x

Site arama yap...

+90 (212) 486 15 51
CuVerro Antimikrobiyel Metal Neden Daha Az Maliyetli ?
06-02-2017

Anti mikrobik bakırın kurulum maliyetini, enfeksiyonları tedavi etme maliyetiyle karşılaştıralım.

 

İngiltere’de gerçekleştirilen bir çalışmada, 20 yataklık bir koğuşta Anti mikrobik bakırdan yapılmış yüzeylerin kurulumunun maliyetinin, sağlıkla ilgili enfeksiyonun tedavi edilme maliyetinden yüzde 35 daha az olduğu ortaya konuldu.

 

Birmingham NHS Vakfı Üniversite Hastanesinde Mikrobiyolog olan Profesör Elliott, Birmingham’da bulunan Selly Oak Hastanesinde anti mikrobik bakır yüzeylerle ilgili ülke çapında bir çalışmaya öncülük etti. Dr. Elliott ve ekibi, bakır ve bakır alaşımlarından imal edilen musluklar, kapı kolları, ışık anahtarları ve giysi arabalarının metalin doğal anti mikrobik özelliğinden yararlandığını ve geleneksel malzemelerden imal edilen ve aynı koğuşta kullanılan aynı eşyaların üzerinde biriken mikrobik kirlenmeden %90’dan daha fazla oranda daha az kirlenme olduğunu ortaya koymuştur.

 

Bu bulgu, ABD’de ve Şili’de yapılan araştırma sonuçlarıyla da doğrulandı. Selly Oak çalışmasında Profesör Elliott, 20 yataklı genel tıbbi koğuşta antimikrobik bakır yüzeylerinin yerleştirilmesinin maliyetinin, sağlıkla ilgili enfeksiyonun tedavi edilme maliyetinden yüzde 35 daha az olduğunu ortaya koydu.

 

Dr. Elliott aynı zamanda, “anti mikrobik bakır yüzeylerini yerleştirmenin tek seferlik maliyetiyle, ürünlerin ömrü boyunca sürekli olarak mikrobik kirlenmenin azaltılmasını sağlıyorsunuz ve bu malzemeler oldukça dayanıklı ve uzun süreli malzemeler,” dedi.

 

Dünyanın farklı yerlerinde yapılmış farklı çalışmalar bu sonuçları doğruluyor.

 

Temsilciliklerimiz